شبکه بلبرینگ ایران

اولین و بزرگترین فروشگاه آنلاین بلبرینگ در ایران

آخرین مطالب

دانلود اپلیکیشن

وب سایت شبکه بلبرینگ ایران

جهت مشاهده قیمت و سفارش آنلاین انواع بلبرینگ به وب سایت شبکه بلبرینگ ایران مراجعه کنید:

وب سایت شبکه بلبرینگ ایران
BearingNet.ir

برخی از قابلیت های وب سایت شبکه بلبرینگ ایران عبارتند از:

– امکان مشاهده قیمت انواع بلبرینگ
– قابلیت جستجو بر اساس شماره بلبرینگ
– جستجوی پیشرفته بر اساس ابعاد بلبرینگ
– امکان ثبت سفارش به صورت آنلاین یا تلفنی
– امکان استعلام قیمت بلبرینگ های خاص جهت سفارش واردات
– ارسال کالا به سراسر کشور
– امکان عضویت جهت اطلاع از تخفیفات و اخبار
– دسترسی به کاتالوگ ها و اطلاعات فنی انواع بلبرینگ

یک مثال واقعی در خصوص لزوم استفاده از تجهیزات مناسب برای پایش وضعیت بیرینگ‌ها

گاهی اوقات با وجود این که آسیب وارد شده به بیرینگ شدید است، تشخیص وجود مشکل بدون استفاده از تجهیزات مناسب میسر نیست. در این گونه موارد، خطر آسیب دیدن سایر قطعات مرتبط با بیرینگ به شدت افزایش می‌یابد.

از جمله عواملی که ممکن است تشخیص خرابی بیرینگ‌ها را دشوار کند، چرخش آن‌ها در سرعت‌های بسیار پایین یعنی کمتر از ۲۵ دور در دقیقه است. همچنین در صورتی که بیرینگ در دسترس نباشد و یا تعداد بیرینگ‌های دستگاه زیاد باشند، ممکن است تشخیص خرابی دشوار باشد.

به عنوان یک نمونه جالب توجه، می‌توان به خرابی بیرینگ‌های یک فر خشک کن اشاره نمود. این فر با ۲۰ متر طول و ۵ متر پهنا، یک فر بسیار بزرگ بود که حرکت آن توسط چهار موتور بزرگ انجام می‌گرفت و سرعت چرخش موتورها ۷ تا ۱۰ دور در دقیقه بود.

بیرینگ‌های موتورهای فر مورد نظر، در بخشی قرار داشتند که مستقیماً قابل بازرسی نبودند. فر به تازگی نصب شده بود و ظاهراً مشکلی در چرخش فر مشاهده نمی‌شد. بنابراین پرسنل مسئول تعمیرات و نگهداری چنین استنباط می‌کردند که مشکلی وجود ندارد. اما پس از بررس با یک دستگاه تشخیص خرابی اولتراسونیک، مشخص شد که یکی از بیرینگ‌ها با مشکل مواجه شده است. سپس از گریس آن نمونه‌برداری شد و بررسی نمونه مؤید این نکته بود که گریس با ذرات فلزی آلوده شده است.

اما نکته جالب توجه این جاست که هنگامی که پرسنل مسئول تعمیرات و نگهداری برای تعویض بیرینگ اقدام نمودند، متوجه شدند که آسیب وارد به بیرینگ بسیار گسترده‌تر از چیزی است که گمان می‌کردند. همان طور که در تصویر مشاهده می‌کنید، رینگ خارجی بیرینگ تقریباً به طور کامل تخریب شده و حتی یکی از غلتک‌های بیرینگ ۹۰ درجه چرخیده است. اما به دلایلی که در ابتدای متن به آن اشاره شد، امکان تشخیص خرابی بدون استفاده از تجهیزات میسر نبود.