ساخت اولین موتورسیکلت پرنده با همکاری NTN-SNR (قسمت اول)

موتورسیکلت الکتریکی پرنده
اولین موتورسیکلت الکتریکی پرنده

در ژانویه ۲۰۱۹، شرکت LAZARETH که یک شرکت فرانسوی تولیدکننده وسایل نقلیه سبک به خصوص موتورسیکلت است، جشن بیستمین سالگرد فعالیت خود را برگزار نمود. در این جشن، مسئولان شرکت LAZARETH از یک پروژه بلندپروازانه و بدیع برای تولید اولین موتورسیکلت الکتریکی پرنده با نام LMV 496 پرده‌ برداری نمودند.

این موتورسیکلت دارای ۴ چرخ می‌باشد و مکانیزم پرواز آن، به گونه‌ای خواهد بود که چرخ‌های آن به طرفین موتورسیکلت چرخیده و توربینی که در وسط هر یک از چرخ‌ها قرار دارد، موجب بلند شدن موتورسیکلت از سطح زمین و پرواز موتورسیکلت گردد.

در این پروژه، شرکت NTN-SNR همکاری گسترده‌ای با شرکت LAZARETH داشته است. البته سابقه همکاری این دو شرکت به سال ۲۰۱۳ برمی‌گردد و در سال‌های گذشته نیز همکاری قابل توجهی با یکدیگر در برخی از پروژه‌ها داشته‌اند.

در این پروژه مهندسان شرکت NTN-SNR با یک چالش بزرگ مواجه بودند. از یک طرف توربین‌ها در وسط هر یک از چرخ‌ها قرار می‌گرفتند؛ جایی که به طور معمول محل قرارگیری بیرینگ‌ها است و از طرف دیگر، باید از افزایش بیش از حد ابعاد چرخ‌ها جلوگیری می‌شد. چرا که افزایش ابعاد به معنی افزایش وزن موتورسیکلت بود و در صورت افزایش بیش از حد وزن، توربین‌های مورد استفاده در ایجاد نیروی تراست لازم برای بلند شدن موتورسیکلت با مشکل مواجه می‌شدند.

ویدئوی اولین موتورسیکلت پرنده با همکاری NTN-SNR (قسمت دوم)

آشنایی با شرکت NTN

bearingnet_blog