شبکه بلبرینگ ایران

اولین و بزرگترین فروشگاه آنلاین بلبرینگ در ایران

آخرین مطالب

دانلود اپلیکیشن

وب سایت شبکه بلبرینگ ایران

جهت مشاهده قیمت و سفارش آنلاین انواع بلبرینگ به وب سایت شبکه بلبرینگ ایران مراجعه کنید:

وب سایت شبکه بلبرینگ ایران
BearingNet.ir

برخی از قابلیت های وب سایت شبکه بلبرینگ ایران عبارتند از:

– امکان مشاهده قیمت انواع بلبرینگ
– قابلیت جستجو بر اساس شماره بلبرینگ
– جستجوی پیشرفته بر اساس ابعاد بلبرینگ
– امکان ثبت سفارش به صورت آنلاین یا تلفنی
– امکان استعلام قیمت بلبرینگ های خاص جهت سفارش واردات
– ارسال کالا به سراسر کشور
– امکان عضویت جهت اطلاع از تخفیفات و اخبار
– دسترسی به کاتالوگ ها و اطلاعات فنی انواع بلبرینگ

رولربیرینگ‌های مخروطی کفگرد جدید در صنعت نفت و گاز

صنعت نفت و گاز بلبرینگ تاپ درایو
Top drive نفت و گاز

با توجه به نیاز روزافزون بشر به انرژی از یک سو و کاهش ذخایر نفت و گاز در دسترس از سوی دیگر، شرکت‌های فعال در صنعت نفت و گاز به طور مرتب به دنبال کشف و بهره‌برداری از ذخایری هستند که تا کنون امکان استفاده از آنها فراهم نشده است و در این راه، مهندسان این صنعت به طور مدام در تلاشند تا بر محدودیت های فنی گذشته غلبه نمایند؛ این به معنی تلاش برای حفاری عمیق‌تر و در محیط های خشن‌تر می‌باشد و چالش‌های فنی جدیدی را به همراه دارد. برای غلبه بر چالش‌های جدید، باید ابزارها و ماشین آلات صنعتی به روزرسانی شده و توانایی آنها ارتقاء یابد.

در این میان، بهبود عملکرد Top drive ها که توان لازم را برای پروسه حفاری فراهم می‌کنند، از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که یک از کارافتادگی پیش‌بینی نشده در این بخش، می‌تواند خسارتی تا ۱ میلیون دلار در روز را در پی داشته باشد.

در راستای بهبود عملکرد قطعات به کار رفته در Top drive ها، شرکت SKF اقدام به طراحی و تولید نسل جدیدی از رولربیرینگ‌های مخروطی کفگرد نموده است که جزء خانواده بیرینگ‌های Explorer این شرکت بوده و از سطح عملکرد بالایی برخوردارند. این بیرینگ‌ها نسبت به نمونه‌های مشابه قبلی، بار مجاز بیشتری را تحمل می‌کنند و عمر مجاز آن ها تا ۳۰۰ درصد افزایش یافته است. استفاده از این بیرینگ‌ها، طراحی و ساخت Top drive های جدید بزرگ‌تر و قدرتمندتر را تسهیل خواهد نمود. همچنین با استفاده از این بیرینگ جدید، امکان بهینه‌سازی Top drive های فعلی نیز وجود دارد.

نفت و گاز
رولربیرینگ مخروطی کفگرد جدید شرکت SKF

این بیرینگ جدید، حاصل یک برنامه طراحی، شبیه سازی، ساخت و تست دقیق می باشد که توسط شرکت SKF به اجرا گذاشته شده است. به منظور افزایش ظرفیت حمل بار و مقاومت نسبت به بارهای ضربه‌ای، پروفیل غلتک‌ها و مسیرهای ساچمه رو و طول و قطر غلتک‌ها بهینه‌سازی شده‌اند. با طراحی دقیق روابط بین غلتک‌ها و مسیر ساچمه رو، ریسک بروز تنش‌های بیش از حد در لبه‌ها کاهش یافته و با حذف لبه‌های تیز از تمرکز تنش کاسته شده است.

در رولربیرینگ‌های مخروطی کفگرد جدید، تلورانس‌های ابعادی تا حد امکان کوچک‌تر شده‌اند که این امر موجب توزیع بهتر بار گردیده است. همچنین ارتقاء پروسه عملیات حرارتی موجب کاهش جوانه زنی و رشد ترک نسبت به نمونه‌های گذشته شده است.

طبق اعلام شرکت SKF، رولربیرینگ‌های مخروطی کفگرد جدید با قفسه‌های برنجی یا فولادی پینی شکل در کشور آلمان تولید شده و در سرتاسر جهان قابل عرضه است.

آشنایی با شرکت SKF