رولربیرینگ‌های جدید ویژه دستگاه‌های نورد ساخت NSK

رولبرینگ NSK
رولربیرینگ‌های جدید دستگاه‌های نورد ساخت NSK

بیرینگ‌های به کار رفته در دستگاه‌های نورد، شرایط کاری دشواری را تجربه می‌کنند. که شامل تحمل بارهای سنگین و کارکردن در دما و سرعت‌های بالا است. همچنین این بیرینگ ها در معرض تماس دائمی با اسپری‌های آب و ذرات فلزی قرار دارند. مجموعه مواردی که ذکر شد، باعث شده که این بیرینگ‌ها در معرض خرابی زودهنگام قرار بگیرند. این خرابی زودهنگام، معمولاً در اثر خستگی و در قالب پدیده Flaking بروز می‌کند.

رولبرینگ نورد
دستگاه نورد

به تازگی شرکت NSK از رولربیرینگ‌های جدید خود برای استفاده در دستگاه‌های نورد رونمایی کرده است. این بیرینگ‌ها از نوع رولربیرینگ‌های مخروطی چهارردیفه و دارای نشت‌بند می‌باشند. در این بیرینگ‌ها از یک نوع گریس جدید استفاده شده است که برای شرایط کاری دشوار دستگاه‌های نورد مناسب است. این نوع گریس در مقابل نفوذ آب به داخل بیرینگ هم مقاومت نشان می‌دهد و به راحتی با آب شسته نمی‌شود. همچنین طراحی داخلی این بیرینگ‌ها بهینه‌سازی شده است که موجب بالا رفتن ظرفیت حمل بار آن‌ها شده است.

تست‌های واقعی انجام شده بر روی این بیرینگ‌ها نشان داده که در شرایط کاری یکسان که بیرینگ‌های قدیمی دارای عمری برابر با ۸ ماه بودند، بیرینگ‌های جدید بیش از ۱۶ ماه کار می‌کنند و این امر به معنی افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی عمر بیرینگ‌ها در دستگاه‌های نورد می‌باشد و دستاورد ارزشمندی به شمار می‌رود.

آشنایی با شرکت NSK

bearingnet_blog