شبکه بلبرینگ ایران

اولین و بزرگترین فروشگاه آنلاین بلبرینگ در ایران

آخرین مطالب

دانلود اپلیکیشن

وب سایت شبکه بلبرینگ ایران

جهت مشاهده قیمت و سفارش آنلاین انواع بلبرینگ به وب سایت شبکه بلبرینگ ایران مراجعه کنید:

وب سایت شبکه بلبرینگ ایران
BearingNet.ir

برخی از قابلیت های وب سایت شبکه بلبرینگ ایران عبارتند از:

– امکان مشاهده قیمت انواع بلبرینگ
– قابلیت جستجو بر اساس شماره بلبرینگ
– جستجوی پیشرفته بر اساس ابعاد بلبرینگ
– امکان ثبت سفارش به صورت آنلاین یا تلفنی
– امکان استعلام قیمت بلبرینگ های خاص جهت سفارش واردات
– ارسال کالا به سراسر کشور
– امکان عضویت جهت اطلاع از تخفیفات و اخبار
– دسترسی به کاتالوگ ها و اطلاعات فنی انواع بلبرینگ

داستان جالب لوکوموتیو «تیمکن چهارفصل»

لوکوموتیو «تیمکن چهارفصل»

لوکوموتیو Timken 1111 که بیشتر با عنوان «تیمکن چهارفصل» شناخته می‌شود، یک لوکوموتیو بخار بود که در سال ۱۹۳۰ با اهداف تبلیغاتی و برای نشان دادن قابلیت‌های رولربیرینگ‌های جدید شرکت Timken، به سفارش این شرکت و توسط شرکت Alco ساخته شد.

تا آن زمان، لوکوموتیوها به بیرینگ‌های لغزشی و یا ترکیبی از بیرینگ‌های لغزشی و غلتشی مجهز بودند و این لوکوموتیو، اولین لوکوموتیوی بود که به طور کامل از رولربیرینگ‌های غلتشی بهره می‌برد. در این پروژه، ۵۲ تولیدکننده قطعات لوکوموتیو با تیمکن همکاری داشتند.

این لوکوموتیو عملکرد تبلیغاتی بسیار خوبی داشت و برای نشان دادن قابلیت‌های خود، چندین واگن مسافری و باری را در مسیرهای دشوار با موفقیت جابه‌جا نمود. این لوکوموتیو در شهرهای مختلف به نمایش گذاشته شد. در برخی از این شهرها از سه مرد و در شیکاگو از سه زن برای کشیدن و حرکت دادن لوکوموتیو استفاده شد تا نشان داده شود که رولربیرینگ‌های غلتشی تا چه حد در کاهش میزان اصطکاک مؤثر هستند.

به دلیل عملکرد بسیار عالی این لوکوموتیو، بعد از اتمام فعالیت‌های تبلیغاتی مورد نظر، برای مدت‌ها از آن به صورت تجاری استفاده گردید. شرکت  Northern Pacific که بعدها این لوکوموتیو را از تیمکن خریداری نمود، به مدت ۲۳ سال از آن برای حمل مسافر در نقاط مختلف آمریکا استفاده کرد.

پس از پایان عمر کاری این لوکوموتیو، شرکت تیمکن تلاش زیادی نمود تا آن را دوباره از شرکت  Northern Pacific خریداری کرده و به محل تولید خود بازگرداند؛ اما متأسفانه قبل از رسیدن به توافق، این لوکوموتیو اوراق شد.