تولید سری جدید بیرینگ‌های گیربکس برای حمل‌ونقل ریلی توسط شرکت NSK

برخی از بیرینگ‌های سری جدید NSK برای استفاده در گیبرکس‌ها در حمل‌ونقل ریلی
برخی از بیرینگ‌های سری جدید NSK برای استفاده در گیبرکس‌ها در حمل‌ونقل ریلی

شرکت NSK با تکیه بر تجربه خود در حوزه بیرینگ‌های مورد استفاده در صنعت حمل‌ونقل ریلی، نسبت به تولید سری جدیدی از بیرینگ‌های گیربکس با قابلیت اطمینان بالا اقدام نموده است. این بیرینگ‌ها برای استفاده در گیربکس‌های کوچک و بزرک طراحی شده‌اند و علاوه بر قابلیت اطمینان بالاتر نسبت به موارد قبلی از مزایایی مانند هزینه کمتر نگهداری‌ و تنوع در ابعاد نیز برخوردارند.

تا امروز نیز شرکت‌های اصلی حمل‌ونقل ریلی در بیش از ۲۰ کشور مختلف از بیرینگ‌های شرکت NSK استفاده می‌کنند. اما این شرکت پیش‌بینی کرده که نسل جدید بیرینگ‌هایش منجر به افزایش فروش در این حوزه شود به گونه‍‌ای که NSK برای دوبرابر کردن فروش خود در این حوزه تا سال ۲۰۲۶ برنامه‌ریزی کرده است.

این سری جدید شامل بیرینگ‌هایی از نوع بلبرینگ‌های دارای ۴ نقطه تماس، رولربیرینگ‌های مخروطی و رولربیرینگ‌های استوانه‌ای (سری N و NU) می‌شود.

 در بیرینگ‌های دارای سایزهای کوچک‌تر، تمرکز NSK بر افزایش قابل توجه تحمل بار قفسه‌ها با بهبود طراحی آن‌ها بوده است. این طراحی جدید، میزان تنش در قفسه‌ها را تا ۷۵ درصد کاهش می‌دهد. با توجه به اعمال بارهای ضربه‌ای و ارتعاشات زیاد بیرینگ‌ها در حمل‌ونقل ریلی، این امر تأثیر زیادی در ارتقاء عمر و قابلیت اطمینان این بیرینگ‌ها خواهد داشت.

طرح جدید قفسه‌های  NSK
طرح جدید قفسه‌های NSK

همچنین NSK، رینگ‌های داخلی بیرینگ‌های سری جدید را تحت یک عملیات حرارتی خاص قرار داده که منجر به عملکرد بهتر آن‌ها در دماهای نسبتاً بالا و مقاومت بهتر در برابر خزش شده است.

bearingnet_blog