تعطیلی کارخانه SKF در انگلستان

کارخانه اس کی اف
کارخانه SKF در انگلیس

به تازگی (در تاریخ ۱۷ می ۲۰۱۹) مسئولین شرکت سوئدی SKF  خبر تعطیلی کارخانه بیرینگ سازی خود در Stonehouse انگلستان را تأیید نمودند. پیشنهاد تعطیلی این کارخانه در دسامبر سال ۲۰۱۸ مطرح شده بود و طبق برنامه ریزی انجام شده، این کارخانه در ۳۱ دسامبر سال ۲۰۲۱ تعطیل خواهد شد.

این کارخانه ۹۰ سال پیش فعالیت خود را در زمینه تولید بیرینگ آغاز نمود و در این مدت تأمین بیرینگ‌های بسیاری از شرکت‌های مطرح در صنعت هوافضا از قبیل موتورهای Rolls-Royce ، Pratt and Whitney و GE را بر عهده داشته است. تا کنون چندین بار مالک کارخانه مذکور تغییر کرده بود تا این که در سال ۲۰۰۲ شرکت SKF آن را از شرکت NSK خریداری نمود. این کارخانه هم اکنون مشغول تولیدبخشی از بیرینگ‌های فوق‌دقیق SKF در حوزه هوافضا می‌باشد.

طبق گفته مسئولان شرکت SKF، تصمیم به تعطیلی این کارخانه برای آن‌ها دشوار بوده است؛ ولی برای نجات کلیت بخش بیرینگ‌های فوق‌دقیق شرکت SKF مجبور به اتخاذ این تصمیم شده‌اند. مسئولین شرکت SKF، علت تعطیلی این کارخانه را تغییر مسیر بازار در حوزه هوافضا از موتورهای سنتی به تکنولوژی‌های جدیدتر اعلام کرده‌‌اند. همچنین طبق گفته یکی از مسئولین شرکت SKF امکان استفاده از تکنولوژی‌های جدید تولید بیرینگ‌های فوق‌دقیق در سایر کشورهای اروپایی و به طور خاص ایتالیا برای این شرکت فراهم‌تر است.

این در حالی است که برخی از کاربران انگلیسی فضای مجازی با این نظرات مخالف‌اند و دلیل اصلی تعطیلی این کارخانه را بالا بودن هزینه‌های نوسازی خط تولید و آینده مبهم این سرمایه‌گذاری به دلیل برگزیت می‌دانند. با تعطیلی این کارخانه ۱۸۵ نفر شغل خود را از دست خواهند داد. شرکت SKF وعده داده تا به این افراد در پیدا کردن شغل در سایر شرکت‌ها کمک کند.

آشنایی با شرکت SKF

bearingnet_blog