شبکه بلبرینگ ایران

اولین و بزرگترین فروشگاه آنلاین بلبرینگ در ایران

آخرین مطالب

دانلود اپلیکیشن

وب سایت شبکه بلبرینگ ایران

جهت مشاهده قیمت و سفارش آنلاین انواع بلبرینگ به وب سایت شبکه بلبرینگ ایران مراجعه کنید:

وب سایت شبکه بلبرینگ ایران
BearingNet.ir

برخی از قابلیت های وب سایت شبکه بلبرینگ ایران عبارتند از:

– امکان مشاهده قیمت انواع بلبرینگ
– قابلیت جستجو بر اساس شماره بلبرینگ
– جستجوی پیشرفته بر اساس ابعاد بلبرینگ
– امکان ثبت سفارش به صورت آنلاین یا تلفنی
– امکان استعلام قیمت بلبرینگ های خاص جهت سفارش واردات
– ارسال کالا به سراسر کشور
– امکان عضویت جهت اطلاع از تخفیفات و اخبار
– دسترسی به کاتالوگ ها و اطلاعات فنی انواع بلبرینگ

استفاده مترو بارسلون از ابزارهای پایش وضعیت SKF

دستگاه پایش وضعیت
دستگاه پایش وضعیت SKF

بیش از یک قرن است که مردم شهر بارسلون از مترو برای حمل‌ونقل شهری استفاده می‌کنند. امروزه در ساعات پرتردد روز، تا ۱۵۰ ترن مشغول حمل و نقل مسافران می‌باشند. مشابه بسیاری از سیستم‌های حمل و نقل عمومی در سراسر جهان، مترو شهر بارسلون هم با افزایش روزافزون تقاضا مواجه است؛ به طوری که در سال ۲۰۱۸ میلادی، تعداد مسافران این مترو به ۵/۴۰۷ میلیون نفر- سفر رسیده است که نسبت به سال پیش از آن، افزایش ۱/۱۷ میلیون نفری (۴/۴%) را نشان می‌دهد و بیش از مقداری است که قبلاً برای سال ۲۰۲۰ پیش بینی شده بود.

این افزایش درخواست برای استفاده از مترو، موجب افزایش فشار بر روی سازمان مترو این شهر شده است. این سازمان با چالش نگهداری از ترن‌های خود مواجه است؛ زیرا باید تا حد امکان، ترن‌های خود را آماده به کار نگه‌ دارد و همزمان هزینه‌های نگهداری را نیز کاهش دهد.

پایش وضعیت مترو
مترو بارسلون

تا پیش از این، سیستم پایش وضعیت و نگهداری در مترو بارسلون، ترکیبی از بازرسی دستی و نگهداری زمان‌بندی شده بود. این روش اگر چه برای مدت زمان طولانی انجام شده است، ولی هزینه بالایی دارد و موجب می‌شود که ترن‌های در بازه‌های زمانی قابل توجهی که صرف بررسی و تعمیرات می‌گردد، قابل سرویس‌دهی نباشند.

از انتهای سال ۲۰۱۸، سازمان مترو شهر بارسلون، یکی از ترن‌های خود را به طور آزمایشی به تکنولوژی پایش وضعیت IMx-Rail شرکت SKF مجهز نموده است. این سیستم، شامل مجموعه‌ای از سنسورها، ابزارهای الکترونیکی لازم برای تحلیل داده‌ها و انتقال پیام می‌باشد. این سیستم روی یکی از بوژی‌های ترن نسب شده است. در طی حرکت ترن، این سیستم میزان شتاب و سیگنال‌های ارتعاشی را اندازه‌گیری و ضبط می‌کند. سپس خود سیستم، داده‌های به دست آمده را تجزیه و تحلیل می‌نماید و نتایج را به صورت بیسیم به یک مرکز پشتیبانی ارسال می‌کند تا تصمیمات لازم اتخاذ گردد.

پایش وضعیت مترو
دستگاه پایش وضعیت SKF

از آنجایی که وقوع ارتعاشات بیش از حد، ممکن است در اثر وجود مشکل در چرخ‌های قطار یا بر روی ریل‌ها باشد، یک نرم‌افزار دیگر، اطلاعات سنسورها را با توجه به موقعیت مکانی و شرایط کاری ترن مورد بررسی قرار می‌دهد تا مشخص شود که مشکلات احتمالی ناشی از خود ترن بوده است و یا مسیر حرکت آن. سیستم نگهداری و پایش وضعیت جدید، به سازمان مترو بارسلون، این امکان را می‌دهد که ترن‌های خود را با قابلیت اطمینان بیشتر و برای بازه‌های زمانی طولانی‌تری آماده به کار نگه دارد.

سیستم پایش وضعیت بیرینگ‌های اکسل باکس قطار

سیستم پایش وضعیت FAG SmartCheck