آشنایی با زیرمجموعه‌های گروه SKF – بخش دوم

امروزه بازار جهانی بیرینگ بیش از هر زمان دیگری دارای فضای رقابتی است. در چنین شرایطی یکی از راهکارهای شرکت SKF برای حفظ برتری بر رقبای جهانی، خرید شرکت‌هایی است که می‌توانند نقاط ضعف فعلی این شرکت را برطرف کنند و یا به نقاط قوت آن بیفزایند. این رویه‌ای است که از سال‌های گذشته توسط SKF پیگیری شده و هم‌اکنون نیز پیگیری می‌گردد. پیش از این، در پست دیگری با برخی از شرکت‌های زیرمجموعه این غول بیرینگ‌سازی جهان آشنا شدیم و در این جا به معرفی تعداد دیگری از زیرمجموعه‌های آن می‌پردازیم.

برند GBC: این برند در سال ۱۹۵۸ در آمریکا تأسیس شد و در زمینه تولید انواع مختلف بیرینگ فعالیت دارد. طی سال‌های قبل این شرکت به مرور علاوه بر آمریکا فعالیت‌های خود را در کشور چین نیز گسترش داد تا این که نهایتاً در سال ۲۰۱۲ توسط شرکت SKF خریداری شد. به نظر می‌رسد که هدف SKF از خرید این شرکت، هم نفوذ بیشتر در بازار آمریکا با هدف رقابت با شرکت تیمکن و هم نفوذ بیشتر در کشور چین بوده است.

برند CR Seals: این برند باسابقه در سال ۱۸۷۸ در آمریکا شروع به فعالیت در زمینه تولید انواع نشت‌بندهای صنعتی و خودرویی نمود. این شرکت در سال ۱۹۹۰ توسط SKF خریداری شد و به دلیل جایگاهی که در بازار داشت، همچنان با همان نام قبلی به تولید نشت‌بند ادامه می‌دهد. هدف SKF از خرید این شرکت، تقویت جایگاه خود در حوزه نشت‌بندهای صنعتی و خودرویی است که یکی از قطعات مرتبط با بیرینگ‌ها به شمار می‌روند.

برند RecondOil: این شرکت که در زمینه فیلتراسیون شیمیایی و احیای مجدد روانکارهای صنعتی فعالیت دارد، در سال ۲۰۱۹ توسط شرکت SKF خریداری گردید و مالکیت بر آن، این فرصت را به SKF می‌دهد تا پیشنهادات بهتری در حوزه روانکاری به مشتریان خود ارائه دهد.

bearingnet_blog