یونیت بیرینگ‌های دارای روانکار جامد شرکت NSK

Molded-Oil
یونیت بیرینگ‌های دارای روانکار جامد شرکت NSK

در یک شرکت بین‌المللی تولیدکننده نوشیدنی، از یونیت بیرینگ‌های عادی در قسمت نقاله‌ها استفاده می‌گردید و این در حالی بود که فرایند شست‌و‌شوی مورد استفاده در خط تولید این شرکت، شامل استفاده از ترکیب آب و برخی ترکیبات شیمیایی بود که منجر به آسیب دیدن نشت‌بندهای بیرینگ‌ها، شسته شدن گریس داخل آن‌ها و در نهایت تخریب بیرینگ‌ها می‌گردید. این مشکل موجب شده بود که بیرینگ‌های مورد استفاده، هر سه هفته یک بار گریس‌کاری شوند و هر ۵ یا ۶ ماه یک ‌بار تعویض گردند.

بیرینگ نوار نقاله
تصویر یکی از درایوهای نقاله در کارخانه تولید نوشیدنی، که نشان دهنده شرایط کاری دشوار یونیت بیرینگ‌ها می‌باشد.

شرکت مورد اشاره از NSK برای حل این مشکل درخواست کمک نمود. پس از انجام بررسی‌های جامع در خصوص شرایط استفاده از بیرینگ، تیم تخصصی NSK پیشنهاد داد که یونیت بیرینگ‌های عادی با یونیت بیرینگ‌های Molded-Oil شرکت NSK که نمونه خاصی از بیرینگ‌های دارای روانکار جامد است، جایگزین گردند. این بیرینگ‌ها هم در برابر نفوذ آلودگی و هم در برابر شسته شدن روانکار به وسیله آب، مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می‌دهند و نیازی به روانکاری مجدد ندارند. همچنین یونیت بیرینگ‌های جدید از یک نوع فولاد ضدزنگ مارتنزیتی ساخته شده اند و در تماس با آب زنگ نمی‌زنند.

با گذشت یک سال از زمان تعویض یونیت بیرینگ‌های قدیمی با یونیت بیرینگ‌های Molded-Oil شرکت NSK، هیچ موردی از خرابی بیرینگ در شرکت تولیدکننده نوشیدنی گزارش نشده است و طبق بررسی‌های صورت گرفته، این امر به معنی صرفه‌جویی ۵۰۸۰ یورویی در طول یک سال می‌باشد.

کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بیرینگ‌های Molded-Oil شرکت NSK

حل مشکل خرابی بیرینگ در یک کارخانه تولید لوله بتنی با استفاده از بیرینگ‌های Molded-Oil شرکت NSK

آشنایی با شرکت NSK

bearingnet_blog