کنسل شدن نمایشگاه هانوفر ۲۰۲۰ به دلیل شیوع کرونا

کمیته برگزاری نمایشگاه هانوفر ۲۰۲۰ از کنسل شدن برگزاری این نمایشگاه به دلیل شیوع بیماری کرونا خبر داده است. طبق بیانیه صادر شده از طرف این کمیته، محدودیت های گسترده مسافرت، ممنوعیت اجتماعات گروهی و … برپایی نمایشگاه هانوفر را که به عنوان برترین نمایشگاه جهان در حوزه فناوری‌های صنعتی به شمار می‌رود غیرممکن نموده است. پیشتر، برگزارکنندگان این نمایشگاه تلاش کرده بودند که با تعویق زمان برگزاری، برپایی این نمایشگاه را ممکن سازند، ولی با توجه به وضعیت موجود، این تلاش ناکام مانده است.

همزمان، بحران ویروس کرونا اقتصاد را تحت تأثیر قرار داده و کارخانجات تولیدی که اصلی‌ترین مشتریان این نمایشگاه به شمار می‌روند را به شدت دچار چالش‌ نموده است. در برخی از موارد، فرآیندهای تولید متوقف شده و یا به شدت کاهش یافته است.

نمایشگاه هانوفر، یک رویداد مهم در حوزه بیرینگ‌های غلتشی نیز به شمار می‌رفت و هر سال تولیدکنندگان مطرح بیرینگ، جدیدترین دستاوردهای خود را در این نمایشگاه به نمایش می‌گذاشتند.

امسال برای اولین بار در تاریخ ۷۳ ساله این نمایشگاه است که این رویداد مهم جهانی برگزار نمی‌گردد. با این وجود، سازمان‌دهندگان این رویداد در حال کار بر روی یک پلت‌فرم اطلاعاتی و شبکه دیجیتال برای برگزاری نمایشگاه‌های مجازی هستند و همزمان وعده برگزاری حضوری نمایشگاه هانوفر در سال ۲۰۲۱ میلادی را از تاریخ دوازدهم لغایت شانزدهم آوریل ۲۰۲۱ داده‌اند که البته شرط اجرایی شدن آن، غلبه بر مشکل ویروس کرونا تا آن زمان خواهد بود.

bearingnet_blog