نمونه‌ای از مزایای استفاده از ابزارهای پایش وضعیت در دوره شیوع کرونا

رصدخانه دانشگاه ویرجینیا McCormick
رصدخانه دانشگاه ویرجینیا McCormick

تیم نگهداری از تجهیزات دانشگاه ویرجینیا McCormick مسئولیت اطمینان از تأمین دمای مناسب برای ساختمان‌های دانشگاه و ثابت نگهداشتن دما در محدوده‌های مورد نظر در آزمایشگاه‌های مختلف این دانشگاه را بر عهده دارد. بخشی از این کار، نظارت بر عملکرد فن‌های موجود در دانشگاه است که عمدتاً مجهز به بیرینگ‌های pillow block می‌باشند.

در گذشته فرآیند بازبینی از این تجهیزات به وسیله اشخاص صورت می‌گرفت که نیازمند کار روزانه تعداد قابل توجهی از پرسنل نگهداری از تجهیزات بود. با شیوع بیماری کرونا (کووید ۱۹)، این دانشگاه نیز تعطیل گردید و اگر چه دیگر نیازی به تأمین دمای مناسب برای کلاس‌های درس نبود، ولی دمای بسیاری از آزمایشگاه‌ها و … باید همچنان ثابت باقی می‌ماند که این امر با قرنطینه در تضاد بود. ولی خوشبختانه از چندی پیش، پرسنل تعمیرات و نگهداری این دانشگاه به استفاده از ابزارهای پایش وضعیت شرکت ABB روی آورده بودند و این موضوع در دوره شیوع کرونا به آن‌ها امکان داد که از تعداد کمتری از پرسنلشان برای انجام امور روزانه استفاده نمایند.

نمونه‌ای از کاربرد سنسورهای هوشمند ABB
نمونه‌ای از کاربرد سنسورهای هوشمند ABB

در حال حاضر مسئولان نگهداری از تجهزیات این دانشگاه، از بیش از ۶۵ سنسور هوشمند ABB برای پایش وضعیت ماشین‌آلات خود استفاده می‌کنند. به تازگی اخبار متعددی از فعالیت‌های شرکت معتبر ABB در زمینه تجهیزات پایش وضعیت به گوش می‌رسد که یک نمونه دیگر از آن را می‌توانید در پست زیر مشاهده نمایید.

معرفی یک ابزار جدید پایش وضعیت ماشین‌آلات دوار توسط شرکت ABB

bearingnet_blog