نسل جدید بیرینگ های مقاوم به خزش شرکت NSK

بلبرینگ های مقاوم به خزش

بیرینگ های مقاوم به خزش

بنا به اعلام آقای تاشی هیرو اوچیاما (مدیر عامل شرکت NSK)، این شرکت موفق به تولید نسل جدیدی از بیرینگ های مقاوم به خزش برای استفاده در وسایل نقلیه الکتریکی و هیبریدی شده است. با استفاده از این بیرینگ ها به جای بیرینگ های فعلی، می توان تا حد قابل توجهی بر ارتعاشات اضافی ناشی از وقوع پدیده خزش در بیرینگ ها غلبه نمود و این امر، راحتی بیشتر کاربران را در پی خواهد داشت. این شرکت برای فروش ۵/۱ میلیارد ینی این محصول در سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی نموده است.

شرکت NSK

بیرینگ های مقاوم به خزش شرکت NSK

بیرینگ های جدید دارای ویژگی های زیر می باشند:

۱) بهبود مقاومت به خزش ناشی از بارهای استاتیکی

NSK با بهینه نمودن میزان صلبیت رینگ بیرینگ ها برای غلبه بر تغییر شکل آن ها، کمینه نمودن میزان ضخامت لازم و بهبود مقاومت به خزش ناشی از بارهای استاتیکی ناشی از بارهای وارده به چرخدنده ها را ممکن ساخته است.

۲) بهبود مقاومت به خزش ناشی از بارهای دینامیکی

NSK از ماده ای برای O-ring های خود استفاده کرده است که مقاومت بالایی نسبت به شرایط روغن با دمای بالا دارد. همچنین قابلیت تراکم پذیری O-ring ها بهینه شده است. در نتیجه خزش ناشی از نیروهای چرخشی که به دلیل نابالانسی موتورها در شرایط روغن با دمای بالا رخ می دهد، به یک پنجم میزان کنونی کاهش می یابد.

۳) افزایش بهره وری

استفاده از این بیرینگ ها به دلیل عدم نیاز به لنگر مکانیکی، موجب آسان تر شدن عملیات مونتاژ شده و بهبود بهره وری را در پی دارد.

بلبرینگ NSK

تصویر شماتیک بیرینگ های مقاوم به خزش

 

مطالعه بیشتر در سایت شرکت NSK

آشنایی با شرکت NSK

bearingnet_blog

1 comment

Comments are closed.