معرفی نشت‌بند سنگین صنعتی جدید شرکت SKF

نشت‌بند صنعتی
نشت‌بند تولید شده توسط SKF در مدل جدید شرکت Scanmaskin

به تازگی شرکت SKF از همکاری با شرکت سوئدی Scanmaskin  برای تولید دستگاه‌های کف‌سابی جدید این شرکت خبر داده است. این همکاری در زمینه طراحی و تولید یک نشت‌بند ویژه برای محافظت از بخش محرک ماشین‌های کف‌سابی جدید شرکت Scanmaskin  در مقابل نفوذ آلودگی صورت گرفته است. در این پروژه، کارشناسان حوزه نشت‌بندها در شرکت SKF اقدام به طراحی و تولید نشت‌بند جدید متناسب با شرایط کاری ماشین‌های کف‌سابی نموده‌اند.

این ماشین‌ها در شرایط سختی کار می‌کنند و مشکل گرد و غبار یکی از عوامل اصلی تهدیدکننده عمر و عملکرد آن‌ها است. از این رو، استفاده از نشت‌بند مناسب در آن‌ها ضروری است. همچنین انتظار می‌رود که دستگاه‌های مذکور دارای ۲۰ سال عمر کاری مفید باشند و نشت‌بند مورد استفاده در آن‌ها نیز باید در برابر دمای بالای ناشی از کارکرد مداوم این دستگاه‌ها مقاومت بالایی داشته باشد.

اما بزرگ‌ترین چالش این پروژه برای مهندسان شرکت SKF، مسأله زمان بود؛ چرا که شرکت Scanmaskin، یک بازه زمانی ۴ ماهه برای طراحی و تولید نشت‌بندهای مورد نیاز خود تعیین نموده بود. اما در نهایت، کارشناسان SKF موفق شدند تا در زمان تعیین شده، نشت‌بند مورد نیاز را طراحی و تولید نمایند.

دستگاه کف سابی
مدل جدید دستگاه کف‌سابی شرکت Scanmaskin

نشت‌بند ارائه شده توسط شرکت SKF، یک نوع نشت‌بند سنگین صنعتی است که در مواردی از قبیل میکسرهای شیمیایی و کارخانجات فولاد مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نشت‌بند از جنس (SKF Duralip (D که یک لاستیک نیتریل کربوکسیل شده می‌باشد، تولید شده است. این لاستیک در استانداردهای ISO و ASTM با نام XNBR شناخته می‌شود.

آشنایی بیشتر با شرکت SKF

آشنایی با محصولات شرکت Scanmaskin

bearingnet_blog