معرفی سری دوم بیرینگ های توپی چرخ کم اصطکاک شرکت NTN

 شرکت NTN

بیرینگ های توپی چرخ کم اصطکاک

از آن جا که طی سال های اخیر توجه به مسائل زیست محیطی رو به افزایش بوده و به تبع آن، آیین نامه های زیست محیطی مختلفی در ژاپن، آمریکا، اروپا و برخی از کشورهای در حال توسعه تصویب گردیده، تقاضا برای وسایل نقلیه کم مصرف از قبیل اتومبیل های هیبریدی و الکتریکی جهش قابل توجهی داشته است. با توجه به محدودیت های موجود در تأمین انرژی الکتریکی خودروهای برقی، تولیدکنندگان این اتومبیل ها به دنبال راهکارهایی جهت کاهش مصرف انرژی در آن ها می باشند. یکی از این راهکارها کاهش میزان اصطکاک در توپی چرخ اتومبیل ها است.

توپی چرخ

تصویر شماتیک از محل قرارگیری بیرینگ ها

در همین راستا طی سال های اخیر، شرکت NTN اقدام به طراحی و تولید بیرینگ های توپی چرخ ویژه ای نموده است که نسبت به نمونه های معمولی، اصطکاک کمتری دارند. با توجه به استقبال بازار از این بیرینگ ها، شرکت NTN به تازگی اقدام به معرفی سری دوم بیرینگ های توپی چرخ کم اصطکاک خود نموده است. در سری دوم این محصول در مقایسه با سری اول، اصلاحاتی در ساختار و شکل نشت بندها انجام گرفته است. میزان اصطکاک این بیرینگ ها در مقایسه با بیرینگ های معمولی، تا ۵۰ درصد کاهش یافته است که بهره وری سوخت اتومبیل را به میزان ۰٫۴۲ درصد ارتقاء می دهد.

معمولاً از یک سیستم نشت بندی سه لبه به منظور جلوگیری از نفوذ آب گل آلود به داخل بیرینگ های توپی چرخ استفاده می شود. ولی در بیرینگ های مورد اشاره، با کاستن از تعداد این لبه ها و انجام برخی اصلاحات در ساختار نشت بندها، ضمن حفظ میزان نشت بندی از مقدار اصطکاک نیز کاسته شده است. همچنین استفاده از گریس های ویژه کم اصطکاک نیز در این زمینه راهگشا بوده است.

نشت بند برینگ

استفاده از نشت بندهای جدید برای کاهش اصطکاک

این بیرینگ در نمایشگاه موتور توکیو ۲۰۱۷ از تاریخ ۲۷ اکتبر تا ۵ نوامبر به نمایش گذاشته شد و مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفت.

مشاهده خبر در سایت شرکت NTN

آشنایی بیشتر با شرکت NTN

bearingnet_blog