معرفی روغن تماماً مصنوعی بر پایه PAO

کوبر
روانکارهای شرکت کلوبر

شرکت Klϋber Lubrication که یکی از تولیدکنندگان مطرح جهانی در حوزه روانکارهای تخصصی می‌باشد، اخیراً از روانکار جدید خود با نام Klübersynth GE 4 80 W 140 که یک روغن تماماً مصنوعی بر پایه PAO) polyalphaolefin) با پایداری و محافظت بالا (حتی تحت بارهای ضربه‌ای) می‌باشد، رونمایی نموده است.

با ارائه این روانکار جدید، شرکت Klϋber Lubrication محصولات خود در حوزه روانکاری گیربکس‌های حمل و نقل ریلی را تکمیل نموده است. پیش‌تر این شرکت روغن Klübersynth GE 4 75 W 90 را با گرانروی سینماتیکی  130 در دمای ۴۰ درجه سانتی‌گراد، تولید و روانه بازار نموده بود که با استقبال خوبی مواجه شده بود. در واقع این روانکار جدید، از نظر بسیاری از ویژگی‌های عملکردی مشابه نمونه قبلی است، اما گرانروی آن افزایش یافته است و با گرانروی سینماتیکی تقریباً   250 در دمای ۴۰ درجه سانتی‌گراد، برای استفاده در مواردی که نیاز به گرانروی روانکار بالاتری دارند، مفید است.

روانکار جدید، مقاومت بالایی در برابر scuffing  و micropitting  دارد و به خوبی از چرخ‌دنده‌ها و رولربیرینگ‌ها در برابر سایش محافظت می‌کند. همچنین تمایل کم Klübersynth GE 4 80 W 140 به کف‌کردن (low foaming tendency) و ویژگی‌های ضدخوردگی آن موجب عملکرد بهتر گیربکس می‌گردد. در مجموع، روانکار جدید موجب افزایش عمر کاری گیربکس‌ها شده و به دلیل ویژگی‌های مقاومت در برابر پیر شدن (aging resistance) و مقاومت در برابر اکسید شدن (oxidation resistance)، بازه‌های سرویس گیربکس را نیز طولانی‌تر می‌کند.

اطلاع از مفهوم تمایل به کف کردن روغن‌ها

کسب اطلاعات بیشتر در خصوص روغن Klübersynth GE 4 80 W 140

bearingnet_blog