معرفی بیرینگ های چند تکه SKF Cooper

رولبرینگ چند تکه

رولربیرینگ چند تکه SKF Cooper

شاید از گذشته با برند Cooper که یک برند انگلیسی است، آشنایی داشته باشید. نام این برند از نام بنیان گذار آن، توماس کوپر نشأت گرفته است که یک مخترع  و مهندس مشهور بوده و برند Cooper را در سال ۱۸۹۴ میلادی بنیان نهاده است. این شرکت نخستین شرکتی در جهان است که امتیاز اختراع بیرینگ های چند تکه را به نام خود ثبت کرده است و طی چند دهه اخیر، بیشتر با همین بیرینگ ها شناخته شده است. نصب آسان و دستیابی به تلورانس های نسبتاً دقیق یکی از مزایای قابل توجه این بیرینگ ها است. شکل زیر یک نمونه از یونیت بیرینگ های چند تکه این شرکت را نشان می دهد.

بلبرینگ محفظه دار

اجزای یونیت بیرینگ چند تکه

مطابق شکل زیر، در حال حاضر علاوه بر یونیت بیرینگ های چند تکه، محصولات این شرکت در سه نوع رولربیرینگ های استوانه ای چند تکه، رولربیرینگ های مخروطی چند تکه و بیرینگ های ویژه ارائه می شوند.

بلبرینگ cooper

سه نوع رولربیرینگ های استوانه ای چند تکه، رولربیرینگ های مخروطی چند تکه و بیرینگ های ویژه

شرکت Cooper در سال ۲۰۱۳ میلادی توسط شرکت SKF خریداری گردید، ولی تا کنون با همان نام قبلی به تولید و ارائه محصولات خود پرداخته است. به تازگی شرکت SKF از تغییر نام محصولات این شرکت به برند SKF Cooper خبر داده است. این تصمیم پس از اطمینان از انطباق کامل محصولات مذکور با استانداردهای SKF و برقراری امکان ارائه خدمات پس از فروش مطابق با قوانین SKF برای این محصولات اتخاذ شده است. به نظر می رسد که معرفی این برند جدید، در راستای تلاش های اخیر SKF در جهت توسعه محصولات و مشتریان خود در حوزه های جدید باشد.

آشنایی بیشتر با بیرینگ های SKF Cooper

آشنایی با شرکت SKF

bearingnet_blog