مشارکت شرکت NSK در نمایشگاه WIND EXPO 2019

انرژی‌های هوشمند
WIND EXPO 2019

نمایشگاه WIND EXPO 2019 که قرار است امسال از تاریخ ۲۷ فوریه لغایت ۱ مارس در مرکز نمایشگاهی بزرگ توکیو برگزار گردد، یکی از هشت نمایشگاهی است که به مناسبت هفته جهانی انرژی‌های هوشمند در این محل برگزار خواهد شد. در مجموعه برنامه‌های هفته جهانی انرژی‌های هوشمند به جدیدترین تکنولوژی‌های روز در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر، باطری‌ها و سیستم‌های انرژی نسل بعد پرداخته می‌شود. در این بین، نمایشگاه WIND EXPO 2019 به طور تخصصی به جدیدترین تکنولوژی‌ها در حوزه توربین‌های بادی و اجزای آن‌ها خواهد پرداخت.

طبق اعلام شرکت NSK، این شرکت در نمایشگاه WIND EXPO 2019 به طور فعال مشارکت خواهد داشت و به معرفی محصولات جدید خود، به خصوص بیرینگ‌های ایزوله شده توسط پوشش سرامیکی و بیرینگ‌های نسل AWS-TF خواهد پرداخت.

البته بیرینگ‌های ایزوله شده توسط پوشش سرامیکی پیش‌تر نیز تولید می‌شدند، اما نسل جدید این بیرینگ‌ها که شرکت NSK به دنبال معرفی آن‌ها در نمایشگاه WIND EXPO 2019 است، به لطف استفاده از روش‌های تولید پیشرفته‌تر، از خاصیت ایزولاسیون و قابلیت اطمینان به مراتب بالاتری برخوردارند. همچنین خاصیت انتقال و پخش حرارت بهتر این بیرینگ‌ها، موجب کنترل بهتر دمای کاری بیرینگ می‌گردد که افزایش عمر کاری گریس بیرینگ را در پی دارد.

بیرینگ‌های نسل AWS-TF  نیز از خصوصیات عملکردی ویژه‌ای برخوردارند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها مقاومت در برابر پدیده White Structure Flaking) WSF) است. این پدیده یکی از آسیب‌های رایج در بیرینگ‌های مورد استفاده در توربین های بادی است که هنوز دلیل بروز آن به روشنی مشخص نشده است. اما شرکت NSK موفق شده که با انتخاب متریال ویژه برای بیرینگ‌های نسل AWS-TF و استفاده از یک روش عملیات حرارتی خاص، مقاومت این بیرینگ‌ها را نسبت به پدیده WSF ارتقاء دهد.

کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پدیده White structure flaking

دسترسی به وبسایت نمایشگاه

bearingnet_blog