فعالیت‌های شرکت SKF در صنعت دریایی

تجهیزات کشتی
یک نمونه متعادل‌کننده (تثبیت‌کننده) کشتی ساخت شرکت SKF

در پست قبلی، در خصوص همکاری SKF با Palumbo Shipyards  در زمینه خدمات تعمیرکشتی صحبت کردیم. در این پست قصد داریم تا در مورد فعالیت‌های SKF در صنعت دریایی بیشتر صحبت کنیم. اغلب این فعالیت‌ها در غالب یکی از شرکت‌های زیرمجموعه SKF، به نام SKF Marine انجام می‌گیرد که دفتر مرکزی آن در شهر هامبورگ آلمان قرار دارد. این شرکت که در گذشته از بخش مهندسی مکانیک شرکت‌ کشتی‌سازی Blohm + Voss جداشده است، امروزه قسمت مهمی ازبخش صنعت دریایی شرکت SKF می‌باشد.

این شرکت انواع مختلف قطعات را برای کشتی‌های مسافربری،کشتی‌های باری و سایر انواع کشتی‌ها تولید می‌کند. این قطعات شامل مواردی از قبیل بیرینگ‌ها، کوپلینگ‌ها، سیستم‌های روانکاری، اجزای گیربکس، اجزای موتور، اجزای ژنراتور، متعادل‌کننده‌ها، انواع نشت‌بندها و … می باشد.

سیل
یک نمونه نشت‌بند تولید SKF که در کشتی‌ها به کار می‌رود

شرکت SKF توجه ویژه‌ای به این بخش دارد؛ به طوری که تنها در سال ۲۰۱۸ شرکت SKF Marine در نمایشگاه‌ها و کنفرانس‌های Asia Pacific Maritime در سنگاپور، Sea Japan در ژاپن، ShippaxFerry Conference 2018 در نروژ، Danish Maritime Days در دانمارک، MetstradeShow هلند، International WorkBoat Show آمریکا، SMM یونان، Navalia اسپانیا و چندین نمایشگاه و کنفرانس دیگر شرکت نموده است که نشان‌دهنده اهمیت این حوزه برای شرکت SKF است.

در سال ۲۰۱۷ شرکت SKF خبر از سرمایه‌گذاری یک میلیون یورویی برای افزایش ظرفیت تولید متعادل‌کننده‌های کشتی خبر داد و  به نظر می‌رسد که عقد قراردادهای همکاری با شرکت‌های معتبر (همان طور که در پست قبلی اشاره شد)، از دیگر سیاست‌های SKF برای گسترش فعالیت‌های خود در حوزه صنعت دریایی است.

همکاری SKF با Palumbo Shipyards در زمینه خدمات تعمیر کشتی

اطلاعات بیشتر درباره شرکت SKF

bearingnet_blog