صرفه‌جویی ۴۰۰٫۰۰۰ یورویی شرکت سنگ‌های معدنی با فناوری جدید NSK

بیرینگ ان اس کا
بیرینگ‌های سری NSKHPS

چندی پیش یک شرکت فرآوری سنگ‌های معدنی با خرابی مکرر بیرینگ‌های یک فن گردش هوای خود مواجه شد. این شرکت از خنک‌کاری بیرینگ‌ها با استفاده از جریان هوا به منظور کاهش دمای بیرینگ‌ها در هنگام کار، به عنوان یک راهکار موقتی استفاده می‌کرد، ولی مشکل به حدی بود که یافتن یک راهکار اساسی در مدت زمانی کوتاه ضروری گردیده بود. به همین دلیل شرکت مذکور از NSK برای یافتن یک راهکار مناسب درخواست کمک نمود.

بررسی‌های انجام شده توسط متخصصان شرکت NSK نشان داد که بیرینگ‌های مورد نظر با تداخل‌های نامناسب نصب شده‌اند؛ همچنین میزان روانکار مورد استفاده بیش از حد و میزان نشت‌بندی نیز ناکافی بود. در ادامه متخصصان NSK پیشنهاد دادند که به جای بیرینگ‌های عادی قبلی، از رولربیرینگ‌های کروی سری NSKHPS، هوزینگ‌های سری SNN Plummer Blocks و نشت‌بندهای Labyrinth شرکت NSK استفاده شود. بیرینگ‌های سری NSKHPS به گونه‌ای طراحی و ساخته شده‌اند که نسبت به بیرینگ‌های عادی نیروهای بزرگ‌تر و دماهای بالاتری را تحمل می‌کنند و عمر کاری آن‌ها تا دو برابر بیرینگ‌های عادی است. همچنین پیشنهاد شد که میزان تداخل‌های نصب، بازه‌های روانکاری مجدد و میزان روانکار مورد استفاده نیز تغییر یابد.

سنگ معدنی
محفظه بیرینگ‌ها و شفت فن گردش هوای شرکت فرآوری سنگ‌های معدنی

تاکنون با گذشت یک سال از تغییر بیرینگ ها و رعایت توصیه‌های شرکت NSK هیچ نشانه‌ای از خرابی در بیرینگ‌های جدید مشاهده نگردیده است که این به معنی صرفه جویی تقریباً ۴۰۰٫۰۰۰ یوروی در یک سال می‌باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص رولربیرینگ‌های کروی سری NSKHPS می‌توانید به پست زیر مراجعه نمایید.

آشنایی با رولربیرینگ های کروی (بشکه ای) سری HPS شرکت NSK

آشنایی با شرکت NSK

bearingnet_blog