شرکت NSK موفق به کسب تأییدیه کیفیت از شرکت ملی راه آهن فرانسه گردید

شرکت ملی راه آهن فرانسه (SNCF) تأییدیه نهایی در خصوص همخوانی استفاده از بیرینگ های مجموعه چرخ شرکت NSK برای قطارهای پرسرعت TGV این کشور را صادر نموده

بیرینگ های مجموعه چرخ قطار شرکت NSK

شرکت ملی راه آهن فرانسه (SNCF) تأییدیه نهایی در خصوص همخوانی استفاده از بیرینگ های مجموعه چرخ شرکت NSK برای قطارهای پرسرعت TGV این کشور را صادر نموده است. این تأییدیه نتیجه یک پروسه پنج ساله از ارتباط نزدیک میان مهندسین NSK و SNCF برای کسب اطمینان از تأمین فاکتورهای مورد نیاز این بیرینگ ها بوده است.

البته شرکت NSK قبلاً موفق به کسب تأییدیه های مشابهی در کشورهای ژاپن، کره و چین شده بود، ولی این اولین بار است که این شرکت موفق به کسب چنین تأییدیه ای از یکی از کشورهای اروپایی شده است و با توجه به این که SNCF یکی از بازیگران اصلی در حوزه قطارهای پرسرعت در جهان است، اخذ تأییده از این شرکت، دستاورد بزرگی برای شرکت NSK به شمار می رود.

شرکت ملی راه آهن فرانسه (SNCF) تأییدیه نهایی در خصوص همخوانی استفاده از بیرینگ های مجموعه چرخ شرکت NSK برای قطارهای پرسرعت TGV این کشور را صادر نموده است

قطارهای پرسرعت TGV

باید توجه داشت که شرایط کارکردی این بیرینگ ها بسیار دشوار است. زیرا این بیرینگ ها علاوه بر تحمل بارهای استاتیکی و دینامیکی ناشی از تحمل وزن واگن ها با بارهای شعاعی ضربه ای ناشی از عبور قطار از روی اتصالات بین شکاف های قطعات ریل ها، نقاط تعویض خط و … نیز مواجه اند. همچنین هنگام عبور از ریل های منحنی، نیروهای محور قابل ملاحظه ای به این بیرینگ ها وارد می گردد. در کنار تمام این موارد، می توان به نیاز به محافظت در برابر عوامل مخرب محیطی از قبیل، گرد و غبار، باران و … نیز اشاره نمود و با توجه به این که نگهداری، تعمیر و تعویض این بیرینگ ها در فواصل زمانی طولانی صورت می گیرد، می توان به حساسیت های حاکم بر فرآیند طراحی و تولید این بیرینگ ها پی برد.

برای صدور این تأییدیه، ابتدا خطوط تولید NSK بارها مورد بازدید قرار گرفته و مجموعه وسیعی از تست های آزمایشگاهی مختلف بر روی این بیرینگ ها انجام گردید. در مرحله بعد، نوبت به تست میدانی این بیرینگ ها رسید. در این مرحله تعداد زیادی از بیرینگ های NSK در چند مرحله بر روی قطارهای پرسرعت، نصب گردید که با توجه به رضایت کامل از تمامی این بیرینگ ها، در نهایت تأییدیه مذکور از طرف SNCF صادر گردید. شایان ذکر است که تمامی ۴۰۰ بیرینگ NSK که برای تست روی قطارهای پرسرعت نصب شده بودند، تا کنون بدون خرابی، در حال کار می باشند و اغلب آن ها مسافتی بیش از یک میلیون کیلومتر را طی نموده اند.

مطالعه منبع خبر

مطالعه تاریخچه شرکت NSK

bearingnet_blog