رولبرینگ قطاری

برینگ قطاری

برینگ قطاری

 

رولبرینگ های قطاری یا به طور کلی برینگ های جعبه اکسلی (Axle-box bearings) از دو قسمت هوزینگ قطاری و رولبرینگ تشکیل می شوند. برینگ های جعبه اکسلی که برای لوکومتیوها ساخته می شوند با ویژگی تحمل بار زیادشان شناخته می شوند. به خاطر مسائل ایمنی، رولبرینگ هایی که برای وسایل حمل و نقل فوق سریع به کار می روند از نوع خاصی از فولاد ساخته می شوند. این نوع فولاد طی فرایند ویژه ای، ویژگی های لازم جهت تحمل شرایط کار این قطارها را بدست می آورد. در این نوع برینگ ها از کاسه نمدهای غیر تماسی و گریس های ویژه سرعت بالا استفاده می شود که بتوانند در دماهای پایین نیز کارایی لازم را داشته باشند.

برینگ قطاری

برینگ قطاری

 

یکی از چالش های استفاده از این نوع برینگ ها در قطارهایی است که برای جابجایی های محلی مورد استفاده قرار می گیرند (مانند متروها). در این نوع قطارها هر چند دقیقه یک بار باید از ترمزها استفاده شود و به همین علت به سیستم روغن کاری ویژه ای نیاز دارند. بر خلاف این نوع قطارها، در قطارهای برون شهری که مسافت های زیاد را با سرعت های بالا طی می کنند نیاز به استفاده از نوع دیگری از برینگ و روغن کاری است که قابلیت تحمل سرعت بالا را داشته باشد.

بلبرینگ قطاری

برینگ قطاری

 

کاسه نمد و سیستم روانکاری این نوع برینگ ها بر اساس نوع استفاده و شرایط آب و هوایی منطقه مورد استفاده طراحی و تولید می گردند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در ادامه کاتالوگ رولبرینگ های قطاری شرکت FAG قرار داده شده است:

 

کاتالوگ برینگ های قطاری شرکت FAG شماره ۱

کاتالوگ برینگ های قطاری شرکت FAG شماره ۲

کاتالوگ برینگ های قطاری شرکت FAG شماره ۳

آشنایی با شرکت FAG

bearingnet_blog