حل مشکل خرابی مکرر اسپیندل بیرینگ ها

اسپیندل بیرینگ

حل مشکل خرابی مکرر اسپیندل بیرینگ ها

پس از این که اسپیندل بیرینگ های ماشین ابزارهای یک شرکت معتبر صنعت خودروسازی، برای مدتی به طور مکرر در بازه های دو هفته یک بار، دچار خرابی شدند، این شرکت از NSK درخواست نمود تا مطالعه جامعی برای یافتن علت این مشکل انجام دهد.

در بازرسی هایی که توسط متخصصان شرکت NSK از کارخانه مورد نظر انجام گرفت، مشخص گردید که اشکالاتی در روش های نصب و نگهداری بلبرینگ های تماس زاویه ای فوق دقیق این شرکت وجود دارد. بلبرینگ های فوق دقیق، نقش عملکردی مهمی در ساختار ماشین های ابزار دارند و وارد آمدن هر گونه آسیب به آن ها موجب افت عملکرد ماشین ابزار و در بسیاری از موارد توقف کار می گردد.

با انجام بررسی های جامع تر مشخص گردید که به احتمال زیاد، علت اصلی خرابی مکرر بیرینگ ها، نصب و نگهداری اشتباه آن ها است. در نتیجه، برای رفع این مشکل، کارشناسان شرکت NSK یک دوره جامع آموزش نصب، دمونتاژ و روانکاری بیرینگ برای کارکنان این شرکت برگزار نمود.

از زمان برگزاری این دوره و با اصلاح روندهای جاری کارخانه در حوزه نصب و نگهداری بیرینگ ها، هیچ مورد خرابی زودهنگامی در کارخانه مذکور مشاهده نشده است و طبق برآوردهای صورت گرفته، فقط در خصوص ۴ نمونه از ماشین ابزارهای کارخانه مذکور، تغییرات ایجاد شده منجر به صرفه جویی سالانه ۳۲۸۸۰ یورویی شده است.

مشاهده فهرست دوره های آموزشی بیرینگ ها

 

bearingnet_blog