آشنایی با جوایز قطعات و اجزاء خلاقانه CHO MONOZUKURI

جوایز قطعات و اجزاء خلاقانه

CHO MONOZUKURI

واژه MONOZUKURI از دو بخش MONO به معنی «چیزها» و ZUKURI به معنی «ساختن» تشکیل شده است که معنی لغوی آن معادل «ساختن چیزها» می باشد. ولی این کلمه در فرهنگ ژاپنی، معنایی بسیار فراتر دارد و مفهوم آن نوعی تمرکز فکری بر روی تولید است که هدف آن، تنها تولید محصول با کیفیت بالا نیست؛ بلکه به دنبال ارتقاء مداوم پروسه تولید و محصولات می باشد.

این جایزه در سال ۲۰۰۴ به عنوان «جایزه قطعات تولیدی» و به منظور جلب توجه دوباره به ابداعات صنعتی و تولیدات کشور ژاپن پایه گذاری گردید. در سال ۲۰۰۸ میلادی، این جایزه توسعه یافت و از آن موقع تا کنون، در شش حوزه ماشین آلات، اتومبیل، تجهیزات الکتریکی- الکترونیکی، مسائل زیست محیطی، تجهیزات پزشکی- بهداشتی و زندگی روزانه فعالیت دارد.

پارسال، شرکت NSK که از جمله بزرگترین شرکت های تولیدکننده بیرینگ در جهان می باشد، در بخش قطعات ماشین آلات صنعتی، موفق به دریافت جایزه بابت «راهنماهای خطی سری های NH و NS» خود شد.

جایزه صنعتی ژاپن

جایزه NSK در بخش قطعات ماشین آلات صنعتی

این شرکت، امسال نیز موفق به دریافت جایزه تشویقی (Encouragement Prize) بابت «بال اسکروهای سری S-HFT» خود گردید. البته جایزه تشویقی به بهترین محصول داده نمی شود، بلکه به عنوان بخشی از فرهنگ تشکر و قدردانی در جنوب شرق آسیا، به تولیدکننده ای اعطاء می گردد که تلاش مداومی در خصوص بهبود کالاهای خود داشته است.

اما امسال را می توان سال موفقیت دیگر شرکت بیرینگ سازی ژاپنی، یعنی شرکت NTN دانست. این شرکت به خاطر رولربیرینگ های مخروطی سری ULTAGE خود، در بخش قطعات اتومبیل موفق به دریافت جایزه گردید. این محصول دارای ویژگی های منحصر به فردی است که موجب شده تا عمر کاری طولانی تری نسبت به بیرینگ های عادی داشته باشند. شکل های زیر برش یک رولربیرینگ مخروطی سری ULTAGE و نمونه ای از کاربرد آن را نشان می دهد.

 

بیرینگ مخصوص خودرو

تشریح بخش های مختلف بیرینگ های Ultage مخصوص خودرو

 

برای آشنایی بیشتر با رولربیرینگ مخروطی سری ULTAGE اینجا را کلیک کنید.

مطالعه بیشتر درباره شرکت NSK

مطالعه بیشتر درباره شرکت NTN

bearingnet_blog