تکنولوژی واقعیت افزوده شرکت SKF

تکنولوژی بیرینگ

تکنولوژی واقعیت افزوده

طی چند سال گذشته، تکنولوژی های مبتنی بر واقعیت مجازی بازارهای دارای مشتریان عمومی را دچار تحول نموده اند. ولی استفاده از این تکنولوژی ها در زمینه های صنعتی محدود است. زیرا این تکنولوژی ها بدون این که محیط واقعی اطراف را در نظر بگیرند، فقط اجازه دسترسی به یک مدل دیجیتال را به کاربر می دهند. اما با ابداع ابزارهای واقعیت افزوده یا واقعیت ترکیبی، استفاده از آن در عرصه صنعت مورد توجه قرار گرفته است.

در حال حاضر، برنامه نویسان فعال در مرکز توسعه نرم افزار SKF در Gothenburg سوئد در تعامل با مهندسان نرم افزار و متخصصان محصولات این شرکت، روی توسعه راه حل های مبتنی بر واقعیت افزوده کار می کنند. در صورت تکمیل این طرح، با استفاده از تکنولوژی واقعیت مجازی، کاربران در هنگام بازدید از ماشن آلات خود، توضیحات لازم را نیز به صورت همزمان مشاهده خواهند نمود و علاوه بر آن، امکان به اشتراک گذاشتن تصاویر مشاهده شده با مهندسان SKF نیز وجود خواهد داشت تا با هم اندیشی میان کاربران و مهندسین شرکت SKF تصمیمات لازم اتخاذ گردد.

واقعیت افزوده

تکنولوژی SKF

در نهایت شرکت SKF قصد دارد تا توانایی های تکنولوژی واقعیت افزوده خود را با سایر سرویس های خود از قبیل سیستم های پایش وضعیت، سیستم های روانکاری اتوماتیک، بیرینگ های دارای سنسور و راهکارهای تجزیه و تحلیل های ابری از قبیل SKF Enlight Center ترکیب نماید تا بدین ترتیب یک سیستم یکپارچه خدمات رسانی برای مشتریان خود ایجاد نماید.

مطالعه بیشتر درباره شرکت SKF

مشاهده منبع خبر در سایت SKF

bearingnet_blog