تولید ارزان‌تر پیتزا با محصولات NSK

چندی پیش یک کارخانه تولید پیتزای یخ‌زده که به طور مداوم با مشکل خرابی زودهنگام بیرینگ‌های بخش نوار نقاله خود مواجه بود، برای رفع مشکل از شرکت NSK درخواست کمک نمود. با دریافت این درخواست، کارشناسان NSK به بررسی بیرینگ‌های آسیب دیده و شرایط کاری و نگهداری آن‌ها پرداختند.

با انجام بررسی‌های میدانی مشخص گردید که علت اصلی خرابی زودهنگام بیرینگ‌ها شست‌وشوی مرتب خط تولید با آب است. پروسه شست‌وشو منجر به آسیب دیدن نشت‌بندها، خوردگی مسیرهای ساچمه‌رو و المان‌های غلتشی و خروج روانکار از بیرینگ می‌گردید.

با مشاهده موارد ذکر شده، کارشناسان NSK پیشنهاد تعویض بیرینگ‌های مورد استفاده در قسمت نوار نقاله که از نوع بیرینگ‌های عادی بودند را با بیرینگ‌های دارای روانکار جامد که از جنس فولاد ضد زنگ ساخته شده‌اند، مطرح نمودند. با اتخاذ این تصمیم، هم از خوردگی اجزای مختلف بیرینگ پیش‌گیری می‌شود و هم روانکار از بیرینگ خارج نمی‌شود.

بلبرینگ روغن جامد
تصویری از نوارنقاله خط تولید

پیش از اعمال نظرات کارشناسان NSK بیرینگ‌های بخش نوار نقاله هر چهار هفته یک بار معیوب و تعویض می‌شدند؛ اما پس از استفاده از بیرینگ‌های دارای روانکار جامد شرکت NSK، با گذشت بیش از یک سال، تاکنون هیچ یک از بیرینگ‌های جدید آسیب ندیده‌اند که این موضوع منجر به صرفه‌جویی قابل توجه در هزینه‌های شرکت مذکور شده است. همچنین با ممانعت از خروج روانکار از بیرینگ، احتمال آلوده شدن محصولات به ذرات روانکار نیز تا حد زیادی کاهش یافته است که از نظر بهداشتی، دستاورد مهمی به شمار می‌رود.

آشنایی با بیرینگ‌های دارای روانکار جامد

آشنایی بیشتر با شرکت NSK

bearingnet_blog