حل مشکل خرابی بیرینگ در کارخانه تولید لوله بتنی توسط شرکت NSK

روانکار به کار رفته در بیرینگ های Molded Oil، آن ها را هم برای استفاده در محیط های بسیار تمیز و هم برای استفاده در محیط های آلوده مناسب نموده است.

بیرینگ های Molded Oil شرکت NSK

همواره استفاده از بیرینگ ها در شرایطی که میزان آلودگی محیطی بالا است، با چالش های خاصی همراه است. از جمله می توان به مشکلات موجود در استفاده از بیرینگ ها در صنعت تولید لوله های بتنی اشاره نمود. گرد و غبار ناشی از برش لوله های بتنی ممکن است منجر به ایجاد آسیب قابل توجه در بلبرینگ های شیار عمیق حفاظ دار استاندارد شود. گرد و خاک به پشت حفاظ ها و نشت بندها راه پیدا نموده و گریس داخل بیرینگ را آلوده می نماید. چندی قبل، بروز چنین مشکلی خسارات مالی قابل توجهی برای یکی از کارخانجات تولید کننده لوله های بتنی در انگلستان به وجود آورده بود.

با درخواست تولیدکننده لوله، شرکت NSK مشکل خرابی بیرینگ ها را بررسی و به شرکت مذکور توصیه نمود که بیرینگ های معمولی خود را با بیرینگ های Molded Oil دارای نشت بند های DDU ساخت شرکت NSK تعویض نماید. نوع روانکار به کار رفته در بیرینگ های Molded Oil، آن ها را هم برای استفاده در محیط های بسیار تمیز و هم برای استفاده در محیط های آلوده مناسب نموده است.

حل مشکلات ناشی از خرابی بیرینگ در یک کارخانه تولید لوله های بتنی توسط شرکت NSK

لوله های بتنی

نتایج این تعویض کاملاً رضایت بخش بود. چرا که تا پیش از آن، بیرینگ های مورد نظر به طور متوسط ۴ بار در سال تعویض می شدند و این در حالی است که از زمان تعویض بیرینگ ها و استفاده از بیرینگ های جدید تا کنون (برای بیش از ۱۲ ماه) هیچ یک از بیرینگ های جدید دچار خرابی نشده اند.

بر اساس محاسبات انجام گرفته، استفاده از بیرینگ های Molded Oil با نشت بند های DDU برای شرکت مذکور صرفه جویی سالانه تقریباً ۳۸۴۰۰ یوروی را در پی داشته است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بیرینگ های Molded Oil ساخت شرکت NSK، اینجا را کلیک نمایید.

مطالعه تاریخچه شرکت NSK

مطالعه کاتالوگ شرکت NSK

bearingnet_blog