بیرینگ های مورد استفاده در صفحات لرزاننده یا ارتعاشی – بخش اول

صفحات لرزاننده یا ارتعاشی

صفحات لرزاننده یا ارتعاشی

 

یکی از سخت ترین شرایط کارکردی بیرینگ ها در ماشین آلات صنعتی مختلف، مربوط به بیرینگ هایی است که در صفحات لرزاننده (Shaker/Vibrating Screens) به کار می روند. شرایط دشوار بیرینگ های به کار رفته در صفحات لرزاننده، موجب شده که شرکت های مختلف تدابیر متفاوتی برای بهبود عملکرد این بیرینگ ها به کار بندند.
مطالعه وضعیت بیرینگ های مورد استفاده در صفحات لرزان، می تواند اطلاعات ارزشمندی در خصوص شرایط بیرینگ ها در ماشین آلات مشابه و راهکارهای بهبود عملکرد آن ها ارائه نماید. به همین منظور، این مطلب در چند بخش برای استفاده اعضای سایت شبکه بلبرینگ ایران ارائه می گردد.
به طور کلی، سه مورد در خصوص استفاده از بیرینگ ها در ساختار صفحات لرزاننده وجود دارد که منجر به خرابی زودهنگام بیرینگ ها می گردد.
مورد اول، خود عمل لرزاندن است که موجب اعمال بارهای خیلی سنگین و سرعت های بالا بر بیرینگ می گردد. به علاوه این که این بار به دلیل فرآیند شتابگیری و ایستادن های پیاپی و ضربه های ناشی از حرکت مواد بر روی صفحه های لرزان، حالت متغیر دارد.
مورد دوم این است که هنگام اعمال بارهای مذکور از طریق مواد و صفحه لرزان، ناترازی قابل توجهی بین شفت و هوزینگ بیرینگ ها رخ می دهد که این ناترازی باید توسط بیرینگ تحمل گردد.
و مورد سوم این که محیط کاری صفحات لرزان صنعتی معمولاً بسیار آلوده به گرد و غبار می باشد.
با توجه به موارد مذکور، آیا می توانید حدس بزنید که استفاده از کدام یک از انواع بیرینگ ها در صفحات لرزاننده رایج تر می باشد و چرا؟

بیرینگ های مورد استفاده در صفحات لرزاننده یا ارتعاشی – بخش دوم
بیرینگ های مورد استفاده در صفحات لرزاننده یا ارتعاشی – بخش سوم
بیرینگ های مورد استفاده در صفحات لرزاننده یا ارتعاشی – بخش چهارم

 

bearingnet_blog

2 comments

  1. […] بیرینگ های مورد استفاده در صفحات لرزاننده یا ارتعاشی –… بیرینگ های مورد استفاده در صفحات لرزاننده یا ارتعاشی – بخش دوم بیرینگ های مورد استفاده در صفحات لرزاننده یا ارتعاشی – بخش سوم […]

Comments are closed.