استفاده از بیرینگ های مغناطیسی SKF در Turbo-expander های شرکت Cryostar

بیرینگ های مغناطیسی SKF در Turbo-expander

بیرینگ های مغناطیسی SKF

بیرینگ های مغناطیسی S2M و کابین های کنترل E300V2 شرکت SKF در آخرین نسل Turbo-expander های مدل MTC200 شرکت فرانسوی Cryostar، مورد استفاده قرار می گیرند. این مدل از  Turbo-expander در یک سایت تولید اتیلن و پروپیلن در کشور چین مورد استفاده قرار می گیرند.

بیرینگ های مغناطیسی

بیرینگ های مغناطیسی SKF

مزیت اصلی بیرینگ های مغناطیسی، این است که این بیرینگ ها دارای حالت غیر تماسی هستند و اصطکاک در آن ها تقریباً صفر است. این موضوع باعث شده تا امکان استفاده از این بیرینگ ها در سرعت های بالا مقدور باشد و در نتیجه بهره وری Turbo-expander به طور قابل ملاحظه ای افزایش یابد. به عنوان مثال، در پروژه مورد نظر، قرار است که بیرینگ های مغناطیسی با سرعتی نزدیک به RPM 40000 دوران نمایند.

کابین کنترل E300V2 امکان اندازه گیری پارامترهای حساس ماشین ها از قبیل سرعت چرخش، ارتعاشات و دما را فراهم می سازد. این کابین، ویژگی های جدید متعددی دارد که از آن جمله می توان به مانیتورینگ از راه دور، جمع آوری آنلاین داده ها، توانایی انجام Post Processing های ساده و … اشاره نمود.

Turbo-expander های شرکت Cryostar

Turbo-expander

همچنین با استفاده از بیرینگ های مغناطیسی S2M شرکت SKF، خطر نشت روغن به درون گاز و آلوده شدن سایر قطعات به روغن به طور کامل از بین می رود. به علاوه با حذف روانکار، امکان استفاده از این بیرینگ ها در دماهای پایین تا مرز ̊ C 150- نیز وجود دارد.

تاریخچه شرکت SKF

bearingnet_blog

1 comment

Comments are closed.