بیرینگ‌های کم‌صدای شرکت SKF برای اسپیندل‌ها

بیرینگ‌های به کار رفته در اسپیندل‌ها
بیرینگ‌های کم‌صدای شرکت SKF برای اسپیندل‌ها

بیرینگ‌های کم‌صدای ویژه اسپیندل‌ها، در پاسخ به نیاز تولیدکنندگان ماشین‌های ابزار به کاهش صدای محصولات تولیدیشان، توسط شرکت SKF  طراحی و ساخته شده‌اند. این بیرینگ‌ها از نوع بلبرینگ‌های تماس زاویه‌ای می‌باشند، ولی طراحی و نحوه ساخت آن‌ها به گونه‌ای است که در هنگام کار کردن، صدای به مراتب کمتری تولید می‌کنند.

به طور معمول، ممکن است که قفسه بلبرینگ‌ها در اسپیندل‌های سرعت‌پایین، صداهایی ناشی از لرزش، منتشر نمایند. اگر چه این صداها به خودی خود مشکلی ایجاد نمی‌کنند، اما در برخی از موارد با صداهایی که هنگام آسیب دیدن بیرینگ یا اسپیندل به گوش می‌رسند، اشتباه گرفته می‌شوند. گاهی این امر منجر به خاموش کردن دستگاه و بازبینی بیرینگ توسط کاربر می‌گردد که امری زمان‌بر و پرهزینه می‌باشد. علاوه بر این، وجود صدای مذکور بر روی نگرش کاربر به کیفین ماشین‌ابزار تأثیر نامطلوبی می‌گذارد.

بیرینگ‌های کم‌صدای شرکت SKF، از یک نوع قفسه پلی‌آمیدی جدید بهره می‌برند که در هنگام چرخش، صدای کمتری ایجاد می‌کند. علاوه بر این، دامنه تلرانس ابعادی در این بیرینگ‌ها کمتر از نمونه‌های معمولی است که منجر به توزیع بهتر بار در بیرینگ می‌گردد که بهبود عملکرد بیرینگ را در پی دارد.

نمونه قفسه به کار رفته در بیرینگ‌های کم‌صدای شرکت SKF
نمونه قفسه به کار رفته در بیرینگ‌های کم‌صدای شرکت SKF

بیرینگ‌های کم‌صدای شرکت SKF در دو طرح تولید می‌گردند. یکی بیرینگ‌های ظرفیت‌بالای طرح D برای سری‌های ۷۱۹ و ۷۰ که صلبیت و سختی بالایی برای مجموعه سیستم به ارمغان می‌آورند و دیگری بیرینگ‌های سرعت‌بالای  طرح E برای سری ۷۰ که پایداری حرارتی مناسبی را در رنج وسیعی از سرعت‌های چرخش از خود نشان می‌دهند.

مطالعه متن خبر

تاریخچه شرکت SKF

bearingnet_blog