بلبرینگ های ضد زنگ جدید SKF مطابق با بالاترین استانداردهای صنعت غذایی

 

بلبرینگ ضد زنگ

بلبرینگ استیل ضد زنگ مخصوص استفاده در صنعت مواد غذایی

امروزه سیستم های مدیریت ایمنی غذایی از قبیل HACCP، از اهمیت روزافزونی در تولید مواد غذایی برخوردارند. این حقیقت بدین معنا است که قطعات مورد استفاده در خطوط تولید مواد غذایی باید یا با درجه غذایی باشند و یا به نحوی قابل تشخیص باشند که از نفوذ هر گونه مواد خارجی به درون مواد غذایی پیشگیری شود. چرا که بسیاری از فراخوانی های مواد غذایی به دلیل احتمال وجود اجسام سخت یا تیز در آن ها می باشد.

در راستای ارتقاء کیفیت بیرینگ های به کار رفته در صنایع غذایی و کارخانجات تولید نوشابه، شرکت SKF بلبرینگ های شیار عمیق ضد زنگ جدیدی (VP311) با نشت بندهای آبی رنگ تولید نموده است.

بلبرینگ SKF

بلبرینگ SKF با نشت بند آبی

این بلبرینگ ها، شامل ۱۹ نوع بلبرینگ شیار عمیق با قطر ۸ تا ۴۰ میلیمتر می باشند. جدول زیر، ابعاد و خواص مکانیکی اصلی برخی از این بلبرینگ ها را نشان می دهد:

بلبرینگ های ضد زنگ و آبی SKF

جدول مشخصات بلبرینگ های صنایع غذایی SKF

نشت بندهای این بلبرینگ ها از نوعی لاستیک مصنوعی سازگار با مقررات اداره کل غذا و داروی آمریکا (FDA) و اتحادیه اروپا (EC) تولید شده اند و به رنگ آبی هستند تا در صورت لزوم قابلیت تشخیص بالایی داشته باشند.

این بیرینگ ها با گریسی پر شده اند که با درجه غذایی H1 همخوانی دارند. این درجه بندی توسط NSF انجام شده است و رده H1 برای یک روانکار به این معنا است که می توان از آن در خط تولید مواد غذایی به شرط عدم تماس کاملاً مستقیم با مواد غذایی استفاده نمود.

جهت مطالعه بیشتر به لینک های زیر مراجعه نمایید:

مشاهده خبر در سایت SKF

آشنایی با بیرینگ های شیار عمیق

آشنایی با شرکت SKF

bearingnet_blog