اسلوینگ بیرینگ Koyo با قطر ۷/۷ متر

کویو بیرینگ
اسلوینگ بیرینگ Koyo با قطر ۷/۷ متر

به تازگی شرکت JTEKT-Koyo از تولید اسلوینگ بیرینگی با قطر ۷/۷ متر خبر داده است. این اسلوینگ بیرینگ، بزرگترین بیرینگ از نوع خود است که تا کنون در کشور ژاپن ساخته شده و در بزرگترین ماشین حفر تونل این کشور به کار گرفته می‌شود. این ماشین حفاری قرار است در بخشی از پروژه احداث کمربندی بیرونی شهر توکیو به طول ۲/۱۶ کیلومتر، مورد استفاده قرار گیرد.

اسلوینگ رینگ حفاری
بزرگترین ماشین حفر تونل در ژاپن

با وجود ابعاد بسیار بزرگ این بیرینگ، استفاده از تکنولوژی‌های پولیش‌کاری ویژه موجب شده تا run-out چرخشی آن نزدیک به تنها ۱/۰ میلیمتر باشد که این امر، موجب بهبود دقت ماشین حفاری می‌گردد.

به دلیل تراکم جمعیت و جاده‌های نسبتاً باریک کشور ژاپن، قطعات بزرگ ماشین‌های حفاری غول‌پیکر در اغلب پروژه‌ها به صورت قطعه قطعه در می‌آیند تا بتوان آن‌ها را به محل پروژه منتقل نمود. در این مورد نیز، نیاز بود تا اسلوینگ بیرینگ در ۴ قطعه مجزا تولید و به محل استفاده منتقل گردد تا در آن جا به طور کامل مونتاژ شود. این مسئله، فرآیند تولید بیرینگ را با چالش‌های بیشتری مواجه می‌نمود؛ زیرا کنترل یکسان بودن شرایط عملیات حرارتی قطعات مختلف بیرینگ را دشوارتر می‌ساخت.

اما شرکت JTEKT-Koyo از چالش‌های مطرح شده با موفقیت عبور نموده و تاکنون موفق به کسب رضایت مصرف‌کننده این اسلوینگ بیرینگ غول‌پیکر شده ‌است. این امر، شرکت JTEKT-Koyo را تبدیل به تنها شرکت ژاپنی نموده است که قادر به تولید اسلوینگ بیرینگ‌هایی در این ابعاد می‌باشد.

مطالعه بیشتر درباره شرکت JTEKT

آشنایی با اسلوینگ رینگ ها و کاربرد آنها

bearingnet_blog