آشنایی با گریس فشاربالای EP3 ساخت شرکت NTN-SNR

گریس فشاربالای EP3 شرکت NTN-SNR
گریس فشاربالای EP3 شرکت NTN-SNR

گریس EP3 توسط شرکت NTN-SNR و برای استفاده در شرایط کاری دارای فشار بالا ساخته شده است. این گریس موفق شده که در میان گریس های دارای کارکرد مشابه، عملکرد قابل قبولی از خود نشان دهد. از جمله مزایای این گریس، علاوه بر تحمل فشارهای بالا، می‌توان به تحمل مناسب سرعت های بالا، عملکرد مناسب در مواجه با آب و محافظت عالی در برابر سایش و خوردگی اشاره نمود.

این گریس را می توان با در نظر گرفتن ملاحظاتی در بازه دمایی ۲۵- تا ۱۴۰+ درجه سانتی گراد، مورد استفاده قرار داد. غلیظ‌کننده این گریس از نوع صابون‌های لیتیومی است و مواد افزودنی ویژه‌ای به منظور تحمل فشارهای بالا به آن افزوده شده است. این گریس از نظر طبقه بندی NLGI در کلاس ۳ قرار دارد.

روغن پایه آن از نوع معدنی است و نقطه قطران آن بیش از ۱۹۰ درجه سانتی گراد است. گرانروی روغن پایه این گریس در دمای ۴۰ درجه سانتی گراد برابر با ۱۱۵ سانتی استوک و در دمای ۱۰۰ درجه سانتی گراد برابر با ۱۱ سانتی استوک است.

یکی از ویژگی های مثبت این گریس، قابلیت پمپ شوندگی بالا با وجود سفتی نسبتاً زیاد آن است. اما برای مقابله با آسیب برینل شدن کاذب چندان مناسب نیست.

از این گریس می توان در نوارهای نقاله، انواع بالابر صنعتی، توپی چرخ خودروهای باری، الکتروموتورهای دارای توان بالا، پمپ‌های آب، پرس‌ها و … استفاده کرد.

bearingnet_blog